Obrazy widziane trzecim okiem (audiobook)

napisany przez: admin
Obrazy Widziane Trzecim Okiem okładka książki

Jak to jest widzieć trzecim okiem?

Jak wygląda świat niewidomych, czy trudno jest im funkcjonować, cieszyć się życiem i osiągnąć szczęście? Dla wielu osób wizja utraty zmysłu widzenia jest wręcz niewyobrażalna. Mam przyjemność zaprezentowania Państwu audiobooka, którego autorem jest Marek Kalbarczyk. To niezwykły człowiek, który jak sam o sobie pisze, umiejętnie korzysta z tytułowego „trzeciego oka”: działa, jest aktywny na wielu polach aktywności ludzkiej, pracuje, gra na gitarze, działa społecznie. Poniżej zamieszczam opis audiobooka „Obrazy widziane trzecim okiem” zaczerpnięty ze strony Wydawnictwa Trzecie Oko.

Autor: Marek Kalbarczyk

Jak to więc jest widzieć nie widząc? Autor twierdzi, że życie ludzi niewidomych urozmaica bogata wyobraźnia, kreowana przez trzecie oko. Co to jest? Do końca nie wiadomo, co ma na myśli Marek Kalbarczyk, twórca tego pojęcia. Zapytani o to inni niewidomi, odpowiadają w sposób zróżnicowany. Ich zdaniem to wyczucie przestrzeni i stojących na drodze przeszkód, możliwość wyobrażania sobie na podstawie bodźców docierających do innych zmysłów niż wzrok otoczenia, intuicja, a nawet jasnowidzenie. Tak czy inaczej wielu niewidomych korzysta z tej zdolności i ma z tego tytułu wiele radości. Wygląda na to, że autor właśnie tak ma, dzięki czemu swoim osobistym doświadczeniem może się podzielić z czytelnikami. Czy brak wzroku może bowiem zrozumieć ktoś, kto dobrze widzi? Zapewne najlepiej przedstawia to niewidomy, który mimo niepełnosprawności jest zadowolony ze wszystkiego co go spotyka i fascynuje się specyficznymi obrazami, widzianymi trzecim okiem.

W książce Marek Kalbarczyk opowiada jak się widzi, kiedy się nie widzi. Opisuje świat dotyku i dźwięku, w którym brak zwykłych obrazów niweluje bogata wyobraźnia. Twierdzi, że w świecie ludzi niewidomych mimo rozmaitych trudności, nie brakuje nadziei i radości, optymizmu, a nawet chęci pomagania innym. Może wbrew niepełnosprawności niewidomym łatwiej korzystać z różnych dobrodziejstw, których nie doceniają ludzie widzący.

Warto zatem wziąć do rąk tę książkę i dowiedzieć się o świecie często nieznanym, a tak ciekawym. Wtedy będzie można poznać, co to są dźwiękowe widowiska albo dźwiękowe zdjęcia, grafika, która nie ma kolorów lecz różnorodne wypukłości, albo alfabet, którego niemal nie widać, a jest i służy milionom ludzi na całym świecie. Niektóre obrazy gdzieś hen uciekły, a na ich miejsce „wskakują” inne, równie fascynujące.

Audiobook dostępny jest w bardzo przystępnej cenie na stronie: Obrazy widziane trzecim okiem (audiobook)

Może Cię również zainteresować

Zostaw Komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj Więcej

Skip to content